Po zabiegu

Po zabiegu na skórze pojawia się rumień, który ustępuje w ciągu 2/3 godzin po zabiegu. W dodatku, w miejscach ujść włosów do skóry może wystąpić drobny obrzęk okołomieszkowy, co jest pożądaną reakcją skóry i nie stanowi przeszkody, aby od razu móc powrócić do życia codziennego. Zaleceniami po zabiegu jest wcześniej wspomniany zakaz opalania się przez co najmniej 4 tygodnie oraz powstrzymanie się od wysiłku fizycznego i korzystania z sauny przez minimum 3 dni. Nie powinno się również stosować kosmetyków na bazie alkoholu i korzystać z basenów, gdzie jest chlorowana woda ze względu na możliwość podrażnienia skóry, zaleca się za to smarowanie depilowanych miejsc maścią ochronną. Jeśli zabieg był przeprowadzany w obrębie twarzy, zaleca się również powstrzymanie z makijażem aż do ustąpienia zaczerwienienia, czyli minimum jeden dzień – a dłużej w przypadku wystąpienia powikłań. Oczywiście, należy unikać również ogólnego podrażniania skóry zarówno chemicznego i mechanicznego.

Same powikłania, jakie mogą wystąpić, a zdarza się to niezmiernie rzadko, to pojawienie się strupków, pęcherzy, czy bardziej odległych, jak przebarwienia i odbarwienia skóry oraz infekcje bakteryjne i wirusowe. Niemal wszystkie powikłania da się wyleczyć bez pozostawienia blizn, tym niemniej jednak ważne jest, aby zabieg przeprowadzała odpowiednio do tego przeszkolona osoba w sterylnych warunkach gabinetu pod nadzorem lekarskim. Daje to możliwość prawidłowego zakwalifikowania do zabiegu, dobrania odpowiedniej mocy lasera i nadzór nad pacjentem podczas i po operacji.

Po zabiegu uszkodzone włosy są martwe i przesuwają się w kierunku skóry, co może sprawiać wrażenie, jakby nadal rosły. Jeśli martwe włosy są wyjątkowo uciążliwe (grube i szorstkie), można je zgolić, jednak po okresie ok. 2 tygodni powinny całkowicie wypaść ze skóry. Skóra staje się gładka i taka pozostaje aż do czasu, kiedy kolejna porcja włosów przejdzie do fazy anagenu.

Dodaj komentarz