Leczenie próchnicy zębów stałych

Leczenie próchnicy zębów stałych

Leczenie próchnicy zębów stałych w stomatologii zaowocowało wieloma pochlebnymi opiniami wśród samych specjalistów jak i pacjentów. Leczenie próchnicy przy pomocy wiertła odchodzi powoli do lamusa, co potwierdza się w przeprowadzaniu diagnostyk. Schorzenie, takie jak próchnica zębów stałych, badane jest przy pomocy lasera diodowego, który wysyła fluorescencyjne światło w miejsce chorych tkanek. Jeśli światło jest blade, oznacza to, iż tkanki są zdrowe. W przypadku chorej tkanki, wysyłane światło nabiera nasycenia. Wyniki zapisywane są na pulpicie w formie sygnałów świetlnych lub akustycznych, przez co ewentualny postęp procesu patologicznego, jest łatwy do zdiagnozowania i szybkiego zahamowania.

Zdiagnozowanie próchnicy nie wiąże się dziś z odstraszającym dźwiękiem. Każdy szanujący się gabinet ma w swoim wyposażeniu laser jagowo – erbowy. Przy pomocy stale przesyłanych promieni świetlnych, twarde tkanki są rozbijane, a sam zabieg jest praktycznie bezbolesny.

W przyszłości możemy się spodziewać laserowego leczenia próchnicy zębów stałych z wykorzystaniem fal mechanicznych, powstałych z plazmy (zjonizowany gaz), które uderzają w twardą, chorą tkankę, rozbijając ją na drobne części.

Dodaj komentarz