Lasery w urologii

Lasery w urologii

Lasery w urologii i ich historia rozpoczyna się w 1966 roku. Wtedy to Parsons użył go po raz pierwszy do leczenia pęcherza moczowego psa. Początkowe eksperymenty na zwierzętach były na tyle udane, że autorytety medyczne postanowiły prowadzić użycie lasera przy leczeniu ludzi. Rozwinęło się ono na początku lat 80. XX wieku. W 1984 roku zastosowano laser Nd:YAG w leczeniu raka stercza, a w 1987 roku laser barwnikowy do kruszenia kamieni moczowych.

Obecnie lasery są stosowane do kruszenia złogów w moczowodach, leczeniu przerostu prostaty, leczeniu raka stercza, raka pęcherzy moczowych, w chirurgii raka nerek oraz wielu innych. Laser pomaga milionom osób corocznie pozbyć się problemów i pozwala im na wykorzystywanie pełni życia.

2 komentarze

 1. Ostatnio coraz bardziej dokucza mi problem nad reaktywnego pęcherza, z czym to się wiąże nie muszę chyba nikomu tłumaczyć. Lekarz urolog dał mi leki, które pomagają mi w minimalnym stopniu. W związku z powyższym mam pytanie, czy można by było w moim przypadku zastosować leczenie laserowe i co z tym się wiąże, czy mogą wyniknąć jakieś komplikacje?

  1. Witam serdecznie!

   Obawiam się, że z takim pytaniem powinien Pan zgłosić się bezpośrednio do lekarza, który oceni, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do leczenia laserem. My, niestety, nie posiadamy żadnych kwalifikacji, aby wydawać takie sądy. Możemy za to pomóc Panu w znalezieniu gabinetu, który przeprowadza zabiegi laserowe – ich baza już niedługo pojawi się na naszej stronie.

   Pozdrawiamy,
   Załoga Laserowezabiegi.pl

Dodaj komentarz