Lasery w Laryngologii

Lasery w Laryngologii

W laryngologii, używając laser biostymulacyjny, osiąga się rewelacyjne wyniki w leczeniu zapalenia uszu, zatok, gardła i migdałków. Laserem również leczy się nowotwory krtani oraz wykonuje rekonstrukcję kosteczek słuchowych.

Laserowa metoda udrażniania nosa to nowość w tej dziedzinie. Powoduje ona oczyszczenia jamy nosowej i zatok, a co za tym idzie – lepszy przepływ powietrza, co znacznie zwiększa komfort oddychania.  Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wprowadza do jamy nosa włókno lasera, które stopniowo udrażnia nos. Metoda ta pozwala na nieinwazyjne, bezbolesne i bezkrwawe polepszenie jakości oddechu. Zabieg jest krótki, trwa nie dłużej niż 35 minut, a efekty odczuwalne są od razu i utrzymują się co najmniej przez kilka lat. Potem czynność należy powtórzyć.

Użycie lasera w leczeniu zapalenia migdałków jest obecnie znaną, najbardziej efektowną metodą leczenia. Na migdałki działa się kontaktowo przez skórę – naświetlanie pomaga w zlikwidowaniu obrzęku, zmniejszeniu zapalenia migdałków. Znikają symptomy zapalnego zatrucia węzłów chłonnych.

Zabiegi laserowe przynoszą także ulgę w stanach ostrego, chronicznego zapalenia ucha czy w leczeniu szumów usznych, przynosząc ulgę pacjentowi i poprawę jego zdrowia. Dodatkowo, można laserem wykonać plastykę błony bębenkowej, dzięki czemu poprawia się jakość słyszenia u pacjenta.

Laryngologia 2

1 komentarz

  1. Wiele bym dała ( paradoksalnie,bo przecież jakbym miała pieniądze to bym sobie to zafundowała ) za to,by poprawić sobie jakość słyszenia. Mam 27 lat,a czuję się jakbym była staruszką. To tak strasznie boli jak sie nie słyszy swojego im ienia gdy ktos mnie woła,to takie straszne,że nie rozumiem co ludzie do mnie mówia… Czuje się taka obca,wyelminowana ze spoleczeństwa… Tyle rzeczy chcę zrobic,a przez „to” nie mogę,chcę się języka angielskiego nauczyć,ale jak? Chcę cieszyc się życiem,chcę słuchać „cicho” telewizora… Chcę chociaż „zwykłe” aparaty sluchowe,na ktore tez mnie nie stać… Chciałabym mieć operację uszow,ale koszt jednego ucha to ok. 70 000 tys złotych! Nigdy nie bedę miala takich pieniędzy,przy mojej ułomności bardzo ciężko jest mi utrzymac jakąkolwiek prace,bo ludzie mają mnie za głupia i gluchą. Przez to,że nie roozumiem,bo nie słysze co do mnie mowią maja mnie za idiotkę. To tak strasznie boli,życie jest brutalne… Cóż z tego,ze jestem rzekoma ladna i zgrabna jak jestem ułomna i biedna…

Dodaj komentarz