Laserowe zabiegi ortopedyczne

Laserowe zabiegi ortopedyczne

Jak dobrze wiemy o kontuzję wcale nie jest tak trudno. Wiadomo, że uprawiając sporty jesteśmy podwójnie narażeni na urazy, jednak nie trzeba być sportowcem by zwichnąć sobie ramię, zniszczyć stawy, itp. Jeszcze do niedawna po nawet stosunkowo niewielkim urazie, ciężko było wrócić do dawnej formy, ale na szczęście te czasy mamy już za sobą. Medycyna prze do przodu i wciąż wprowadza nowe zmiany tak by leczenie stało się dużo bardziej wygodne. Laserowe zabiegi ortopedyczne są coraz częściej stosowane z uwagi na ich zalety.

Wiele kontuzji ortopedycznych daje się już teraz „naprawić” dzięki chirurgii laserowej. Zabiegi laserowe wykonuje się dużo mniej inwazyjnie oraz prawie bezboleśnie. Laser sprawia, iż ryzyko wylewu krwi do np. stawu jest mniejsze, minimalizuje tez obrzęk po operacyjny. Pacjent wraca do zdrowia dużo szybciej niż w przypadku tradycyjnej operacji. Szczególnie polecanym do stosowania w przypadkach zabiegów ortopedycznych jest laser holmowy.

Aktualnie stosuje się laser do leczenie takich urazów i kontuzji jak:

  • Wygładzanie chrząstki – chrząstkę wygładza się bez kontaktowo – używając specjalnych końcówek lasera. Wygładza się część chrząstki dotkniętą zmianami zwyrodnieniowymi. Możliwe jest jednak minimalne uszkodzenie zdrowej części stawu.
  • Obkurczanie torebki stawowej – laser stosuje się tu w celu ustabilizowania stawu barkowego, w przypadku jednokierunkowego lub wielokierunkowego braku stabilności.
  • Ablacja kości – zastosowanie lasera umożliwia ablację kości i innych tkanek twardych bez dodatkowego drażnienia mechanicznego i wewnętrznego krwawienia.
  • Wycięcie błony maziowej.
  • Wycięcie łękotki – Zastosowanie specjalnych wąskich końcówek, umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc przez co zabieg staje się dużo łatwiejszy.
  • Zwichnięcie rzepki – laser umożliwia wykonanie tego zabiegu przy minimalnym krwawieniu oraz wyśrodkowanie rzepki.

Tak więc metoda laserowa stosowana w ortopedii, jest coraz bardziej skuteczna i poszerza swój zakres. Coraz więcej osób decyduje się na nią z racji tego, że niestety metoda chirurgiczna powoduje ból, zapewnia długi okres rekonwalescencji i bardzo często jest niestety nieskuteczna, trzeba ją wielokrotnie powtarzać.

Dodaj komentarz