Laserowe wydłużanie wędzidełka

Laserowe wydłużanie wędzidełka

Wędzidełko jest fałdem skórnym penisa, który przebiega między dolną częścią żołędzi a brzegiem napletka. Kiedy jest zbyt krótkie, mocno się napina podczas wzwodu, a w czasie stosunku może dojść do bolesnego pociągania żołędzi, co prowadzi do dużego dyskomfortu i często unikania intymnych zbliżeń. W skrajnym wypadku wędzidełko może zostać naderwane podczas stosunku, co wymaga pilnej konsultacji z lekarzem. Wielokrotne zostawianie rany do samoistnego wygojenia prowadzi do bliznowacenia i dalszego skracania wędzidełka. W celu uniknięcia takich niedogodności, należy udać się do urologa, aby umówić się na zabieg wydłużenia wędzidełka. Laserowe wydłużanie wędzidełka jest bezpieczne, nie występuje ryzyko infekcji.

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, które wstrzykiwane jest w okolice wędzidełka. Następnie wykonywane jest poprzeczne laserowe nacięcie wędzidełka. Cała operacja trwa ok. 10 minut. Dzięki laserowi, zabieg jest praktycznie bezkrwawy i nie wymaga szwów.  Cena waha się między 200-400 zł.

Rekonwalescencja jest stosunkowo krótka – ok. 2 tygodni w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. W tym czasie absolutnie konieczne jest zrezygnowanie z wszelkich aktywności seksualnych i cięższego wysiłku fizycznego. Po zabiegu wymagane są przynajmniej 2 kontrole lekarskie. Zabieg jest bezpieczniejszy i bardziej higieniczny od tradycyjnego, ze względu na to, że jest bezkrwawy, ponieważ przy gojeniu się rany nie występuje ryzyko infekcji.

Dodaj komentarz