Laserowe wybielanie zębów

Laserowe wybielanie zębów

Ogrom osób nie jest zadowolonych z wyglądu swoich zębów. Na niezbyt ciekawy ich kolor ma wpływ mnóstwo czynników: palenie tytoniu, picie kawy, mocnej herbaty, napojów gazowanych, czerwonego wina. W efekcie, zamiast śnieżnobiałych ząbków, mamy takie z   plamami i odbarwieniami. Laserowe wybielanie zębów to jedna z metod, którą możemy spokojnie zastosować.

Zęby można wybielać na wiele sposobów – domowymi, takimi jak wybielające pasty, płyny, paski nakładane na kilka minut. Jeśli zdecydujemy się na wizytę w gabinecie dentystycznym, mamy możliwość skorzystania z zabiegu piaskowania, naświetlania lampami, stosowanie nakładek z wybielającym żelem. Stosunkową nowością jest metoda wybielania przy użyciu lasera.

Zabieg odbywa się w gabinecie dentystycznym. Przed zabiegiem należy oczyścić zęby przy pomocy szczoteczki i nici dentystycznej z ewentualnego jedzenia. Następnie lekarz nakłada na zęby specjalny żel, który pod wpływem naświetlania energią świetlną lasera przekształca się chemicznie wydzielając 30% nadtlenek wodoru, substancję działającą wybielająco na tkankę zębów. Ten sam nadtlenek wodoru powstaje w reakcji katalitycznego rozkładu nadtlenku karbamidu, jak to ma miejsce w preparatach do samodzielnego stosowania w domu. Zabieg trwa od 20 do 45 minut i jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta, a pierwszy efekt możemy zauważyć natychmiastowo po naświetlaniu. Pełny efekt natomiast pojawi się maksymalnie po 24 godzinach. Wystarczy jednorazowy zabieg w celu otrzymania zadowalającego efektu. Będzie się on utrzymywał od 6 miesięcy do roku, zależnie od diety i nawyków pacjenta.

Przez dobę po wybielaniu laserowym nie można pić kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina, jeść mocno barwiących potraw, np. buraków i palić papierosów, gdyż w tym czasie zęby bardzo intensywnie chłoną każdy barwnik i możemy spowodować wystąpienie na zębach brzydkich plam. Zaleca się pić samą wodę mineralną.

Dodaj komentarz