Laserowe usuwanie zarostu

Laserowe usuwanie zarostu

Depilacja przeprowadzana u pań nie jest niczym nowym, ani nietypowym. Kobiety od dawna stosują różne sposoby w celu pozbycia się zbędnego owłosienia. Jednak coraz więcej mężczyzn także chce zadbać o swoje ciało w taki właśnie sposób. Depilacja u panów jest jeszcze czymś krępującym, a przecież wcale nie musi tak być. Laserowe usuwanie zarostu jest coraz częściej wybierane jako skuteczna i w perspektywie czasu ekonomiczna metoda.

Zarost

Zarost to owłosienie występujące na męskiej twarzy. Popularne jest podgalanie całości bądź też jego części. Z reguły są to dosyć mocne i sztywne włosy, dlatego też usuwanie ich jest dosyć kłopotliwe i męczące. W niektórych przypadkach zachodzi potrzeba codziennego golenia twarzy, co jest i czasochłonne i niekoniecznie komfortowe. W niektórych kulturach broda uznawana jest za atrybut męskości, który dodaje im powagi, jak np. w kulturze islamu. Noszenie brody przez Amiszów, rabinów żydowskich czy też kapucynów jest wręcz obowiązkowe. Wielu panów woli jednak korzystać z danych im możliwości i golić swój zarost..

Sposoby pozbywania się męskiego owłosienia

Brzytwy, maszynki do golenia

Kiedyś mężczyźni korzystali z brzytew. Często, aby się ogolić, chodzili do fryzjerów, czyli golibrodów, którzy wprawnie posługując się ostrzem, golili brody tak, by nabrały one estetycznego wyglądu bądź też po prostu nie przeszkadzały, np. przy posiłkach. Później wprowadzono maszynki do golenia i ich elektryczne odpowiedniki. Jednak golenie maszynką często podrażnia skórę, a włosy szybko odrastają. Maszynki elektryczne, natomiast często nie są w stanie usunąć silniejszego owłosienia.

Kremy do depilacji

Kolejnym sposobem jest też używanie kremów do depilacji. Jednak z racji tego, iż męski zarost różni się od kobiecego, trzeba wiedzieć jakie specyfiki stosować. Preparaty takie dzielą się na męskie i damskie. Z reguły na opakowaniu powinno być napisane dla kogo odpowiedniejszy będzie dany krem. Depilacja przy pomocy kremów jest stosunkowo prostą czynnością. Wystarczy umyć skórę pokrytą zbędnym owłosieniem, potem ją dobrze osuszyć i specjalną szpatułką nałożyć odpowiednią ilość kremu na dane miejsce. Następnie trzeba odczekać odpowiednią ilość czasu tak, by składniki działające na włosy mogły się zaktywizować. Po tym czasie należy usunąć krem, kierując szpatułkę „pod włos”, a resztę specyfiku zmyć wodą. Warto jest też upewnić się, że nie jesteśmy uczuleni na któryś ze składników, by depilacja była bezpieczna i bezbolesna.

Wosk

Rzadziej stosowanym środkiem do usuwania owłosienia u mężczyzn jest też wosk. Jeśli nie mamy wprawy w używaniu wosku, warto wybrać się do kosmetyczki. Jednak jest to zabieg dosyć bolesny, nawet jeśli korzysta się z usług pewnej i wykwalifikowanej specjalistki. Przy mniejszym owłosieniu można spróbować zakupić plastry w drogerii i użyć ich w domu, nie zawsze jednak wosk jest w stanie usunąć wszystkie włosy. Po zabiegu wskazana jest odpowiednia pielęgnacja skóry, np. stosowanie mleczka łagodzącego itp., oraz warto posmarować skórę preparatami zapobiegającymi wrastaniu włosa. Nie wszystkie z wymienionych powyżej sposobów można stosować na twarzy czy też w okolicach intymnych.

Wszystkie te metody odchodzą powoli w zapomnienie. Istnieje bardzo nowoczesna metoda depilacji, która daje nam możliwość pozbycia się zbędnego owłosienia już na zawsze – mowa oczywiście o laserowej depilacji.

Laserowe usuwanie zarostu

Choć laserowe usuwanie zarostu może wydawać się dużo droższe, niż tradycyjne metody, to w perspektywie dłuższego okresu jest to bardziej ekonomiczny sposób. Laserowy zabieg usuwania zarostu jest nie tylko metodą skuteczniejszą, ale też bezbolesną, a co najważniejsze – włosy zostają usunięte nad i pod skórą, więc nie musimy się martwić o zaciemnione place na twarzy, w przypadku gdy włos jest ciemny i jest widoczny przez skórę. Sposób ten działa najskuteczniej w przypadku osób o jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu. Im włos ciemniejszy i grubszy, tym bardziej jest podatny na działanie lasera.

Usuwanie męskiego zarostu

Panowie, zastanówcie się, czy warto tracić czas i pieniądze na kupowanie zbędnych maszynek i preparatów do golenia? Czy warto tracić cierpliwość na codzienne, kaleczące skórę golenie? Być może dla panów z bardzo mocnym i uciążliwie odrastającym zarostem, jego usunięcie za pomocą lasera jest najlepszym wyjściem.

Dodaj komentarz