Laserowe usuwanie prosaków

Prosaki to niewielkie, położone powierzchniowo torbiele naskórkowe, które dość licznie występują w okolicach oczu (głównie na powiekach), na wargach oraz na damskich i męskich genitaliach. Powstają na skutek rogowacenia ujścia mieszków włosowych, niezależnie od wieku, płci czy koloru skóry. Gruczoł łojowy, mimo zatkanego ujścia, nadal produkuje wydzielinę, która zbiera się pod skórą tworząc charakterystyczną białą lub białożółtą kropkę. Prosaki dają się wyciskać, wychodzi z nich gęsta, biaława wydzielina, która wyglądem przypomina ropę. Nie są one żadną zmianą chorobową, nie są bolesne ani zaraźliwe. Za pomocą lasera CO2 jest możliwe laserowe usuwanie prosaków.

Obecność prosaków na powiekach, wargach czy innych miejscach na twarzy, warto skonsultować z dermatologiem lub pójść do kosmetyczki, ze względu na ich nieestetyczny wygląd. Nie należy ich usuwać samodzielnie, gdyż przeważnie pojawiają się na delikatniejszych partiach skóry, które łatwo uszkodzić. Nie ma potrzeby, by usuwać grudki na penisie czy te w okolicach pochwy.

Niestety, nie ma na nie cudownego środka. Nie pomoże żaden płyn na pryszcze, żadna maść ani wyciskanie. Z wiekiem ich ilość będzie się zmniejszała sama, a wraz z upływem czasu, biała wydzielina, która utknęła pod skórą, może ulec rozkładowi i zniknąć. Zostaje ona wtedy naturalnie usunięta z organizmu w procesie przemiany materii.

Laserowe usuwanie prosaków

Laser CO2 jest w stanie usunąć prosaki w bardzo prosty i szybki sposób. Gruczoł łojowy, który odpowiedzialny jest za powstanie danego prosaka, zostaje wypalony, co w przyszłości zapobiega jego powstaniu w tym samym miejscu. Nie ma jednak 100% gwarancji, że nowy prosak nie pojawi się w innym miejscu, żeby mieć taką pewność, laser musiałby zniszczyć absolutnie wszystkie gruczoły łojowe. Zabieg wykonywany jest za pomocą lasera, a sprowadza się do wykonania płytkiego nacięcia  nad krostką i do jej mechanicznego usunięcia. Laserowe usuwanie prosaków nie pozostawia blizn, ani nie powoduje komplikacji, a powstałe w ten sposób strupki znikają po 7-14 dniach. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, czyli całkowicie bezboleśnie.

Prosaki w okolicach oczu

Usuwanie prosaków 2

Prosaki na penisie

Usuwanie prosaków 3

9 komentarzy

  1. Witamy serdecznie!

   Cena laserowego zabiegu usunięcia prosaków może się wahać między 60 – 300 zł. Zależy to od ilości zmian do usunięcia i ich wielkości. Zabieg można wykonać w każdym gabinecie, który dysponuje laserem CO2. Jest to dość popularny zabieg, więc na pewno można go wykonać w każdym dużym mieście.

   Pozdrawiamy,
   Załoga LaseroweZabiegi.pl

 1. Dobrze by było gdybyście napisali adresy gdzie można takie coś wykonać bo nie każdy gabinet będzie chciał usuwać prosaki z penisa bądź nie będzie miał doświadczenia w usuwaniu z tej części ciała. Wiem co mówie bo na forach ludzie piszą o tym że zabiegi nie były wykonywane profesjonalnie lub były wykonywane nie dokładnie. Jeśli znają Państwo miejsca i adresy gdzie można wykonać takie zabiegi (profesjonalnie i w miejscach gdzie już były one wykonywane) to proszę o informację na pewno wiele osób z tego skorzysta i będzie wdzięczne temu portalowi za pomoc w ich problemie.

  1. Szanowny Panie,

   właśnie pracujemy nad rozbudową bazy gabinetów i zapewniamy, że w najbliższym czasie będzie Pan mógł znaleźć na naszej stronie takie informacje. Zależy nam na tym, by ta strona była jak najlepszym źródłem informacji, tym samym dziękujemy za Pana sugestię.

   Pozdrawiamy,
   Załoga LaseroweZabiegi.pl

  1. Witamy,
   Nadal jesteśmy w trakcie zbierania informacji do katalogu gabinetów. Proszę uwierzyć, że nie jest to zadanie łatwe, gdyż chcemy aby katalog był rzetelny i funkcjonalny. Prosimy o cierpliwość.
   Pozdrawiamy serdecznie,
   Załoga LaseroweZabiegi.pl

 2. Cześć. Polecam Laser-Medica w Szczecinie i Panią doktor Stosio. Przejechałem ponad 400km na zabieg i będę jechał jeszcze raz. Usuwałem tam grudki perliste. Zabieg trwał godzinę i zapłaciłem 500zł. Do tego doszło drugie tyle za paliwo i nocleg. Łącznie za 2 takie wyjazdy 2 tysiące, ale warto. Przemiła obsługa i pełen profesjonalizm. Za drugim razem jadę usuwać właśnie prosaki. Po grudkach perlistych pozostały tylko strupki. Jedyny minus to ból podczas zabiegu. Nie jest to przyjemne, ale da się wytrzymać.

Dodaj komentarz