Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Każda kobieta marzy o tym, aby być zawsze piękną, nawet świeżo po przebudzeniu się i wstaniu z łóżka. Codzienne nakładanie makijażu nieraz może powodować spóźnienie do pracy, na zajęcia lub umówione spotkanie. Rozwiązaniem tego problemu jest zabieg trwałego makijażu – czyli makijaż permanentny, który pozwala nie tylko oszczędzać czas, ale również pieniądze i nerwy, kiedy jesteśmy już spóźnione i musiałyśmy wyjść 5 minut temu.

Co to jest makijaż permanentny? To rodzaj kolorowego tatuażu, który nakłada się w formie makijażu – można podkreślić nim oczy, brwi i usta. Od zwykłego tatuażu różni się tym, że jest wykonywany barwnikami ziołowymi i wprowadza się go płycej – do 2, 3 warstwy naskórka. To sprawia też, że z czasem naskórek się ściera i makijaż permanentny blednie. Pierwsze objawy jego zanikania widać już po roku, dwóch latach, wtedy należy zgłosić się na jego poprawę. Niestety, ponieważ jest to wprowadzanie igłą barwnika pod skórę, zabieg jest bolesny, dlatego nie wszystkie osoby decydują się na poprawę makijażu.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Makijaż permanentny pozwala nie tylko na podkreślenie urody, ale także na usunięcie jej defektów. Wykwalifikowana kosmetyczka będzie umiała umiejętnie ukryć nierówny kontur naszych ust czy zniwelować asymetryczne brwi.

Makijaż utrzymuje się od roku, jeśli był wykonany delikatnie do dwóch lat, jeśli był zrobiony intensywnie. Po tym czasie zaczyna zanikać w wyniku ścierania się naskórka, chociaż resztki mogą pozostać w skórze nawet 4-5 lat.

Istnieje grupa osób, która nie powinna wykonywać makijażu permanentnego. Są to osoby z chorobą nowotworową, zaawansowaną cukrzycą, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Również osoby, które mają aktywną opryszczkę lub dopadła ich infekcja i muszą poczekać do wyzdrowienia.

Co zrobić w przypadku, jeśli kosmetyczka, której powierzyliśmy swoją twarz nie wykonała makijażu prawidłowo lub okres trwałości już się skończył i makijaż wygląda gorzej niż źle, a my chcemy się go pozbyć?

Ponieważ makijaż permanentny to nic innego, jak forma tatuażu, również jego usuwanie dużo się nie różni od usuwaniu tatuażu.

Usuwanie makijażu permanentnego 2Aby usunąć makijaż permanentny, należy dobrać odpowiedni laser. Wynika to z tego faktu, że różne długości lasera są używane do usunięcia różnych kolorów. Sam zabieg polega na naświetleniu skóry laserem. Promień światła wnika w skórę, docierając do barwnika w niej zawartego. Warstwa skóry z barwnikiem pochłania światło, które powoduje, że cząsteczki barwnika ulegają rozbiciu, a następnie zostaną samoistnie wchłonięte (usunięte) przez system immunologiczny.

Może się zdarzyć, że strzały lasera spowodują nieznaczne uszkodzenie skóry, które jednak znika po niedługie czasie. W bardzo rzadkich przypadkach może dojść do trwałych zmian, jednak są one na tyle delikatne i niewidoczne, że nie stanowią żadnego oszpecenia i nie są przeszkodą w normalnym, codziennym funkcjonowaniu.

Usuwanie makijażu można również wykonać metodą elektrokoagulacji, która polega na zebraniu wierzchniej warstwy naskórka, dzięki czemu nasz organizm jest w stanie sam szybciej poradzić sobie z pozbyciem się naskórka. Jest to łagodny zabieg, nie pozostawia blizn. Przeprowadza się jeden zabieg raz na miesiąc średnio przez pół roku – tyle powinno wystarczyć, aby całkowicie pozbyć się makijażu.

Dodaj komentarz