Laserowe usuwanie kaszaków

Laserowe usuwanie kaszaków

Kaszak, czyli cysta naskórkowa, to niewielka torbiel wypełniona masą łojową i rogową, która powstaje pod powierzchnią skóry. To, co widoczne jest na jej powierzchni, to małe zgrubienie lub guzek. Na czubku kaszaka często widoczny jest czarny punkt – jest to miejsce, w którym mieszek włosowy został zaczopowany. Miejsce, w którym powstał kaszak, może być zaczerwienione i bolesne, nie należy jednak podejmować próby jego wyciśnięcia. Może się to skończyć pęknięciem torbieli i wydostaniem się jej zawartości pod skórą. Konsekwencją tego najczęściej jest stan zapalny i powstawanie kolejnych kaszaków w innych miejscach.

Nie ma ściśle określonej reguły co do miejsca występowania kaszaków, jednak najczęściej pojawiają się w obrębie skóry głowy, ramion i w okolicach intymnych. Pojawienie się kaszaka nie zwiastuje i nie prowadzi do żadnej choroby, jednak uciskanie go, może spowodować jego pęknięcie, a to z kolei może doprowadzić do wcześniej wspomnianego zapalenia. Jeżeli torbiel nie zniknie samoistnie, należy udać się do chirurga, aby pomógł pozbyć się problemu.

Chirurgiczne usuwanie kaszaka przebiega szybko i sprawnie. Skóra zostaje nacięta, następnie, za pomocą specjalnych szczypiec, lekarz wyciąga niewielką białożółtą kulkę, czyli kaszaka. Rana zostaje dokładnie oczyszczona i zaszyta. Minusem tego zabiegu jest ryzyko pojawienia się blizny, co często odstrasza pacjentów, zwłaszcza, kiedy borykają się z kaszakiem, który pojawił się w jakimś widocznym miejscu np. na czole. Tutaj pomocny okazuje się laser. Laserowe usuwanie kaszaków przebiega podobnie jak to chirurgiczne, z tą różnicą, że skóra zostaje przecięta laserem. Zabieg jest więc całkowicie bezkrwawy, a ryzyko powstania nawet najmniejszej blizny jest znikome. Lekarz usuwa torbiel w znieczuleniu miejscowym, więc pacjent nie czuje żadnego dyskomfortu. Po usunięciu torbieli, rana zostaje zaszyta. Ze względu na antybakteryjne działanie lasera, rany nie trzeba już czyścić ani dezynfekować. Sam zabieg trwa maksymalnie 10 minut. Szwy zostają zdjęte po upływie ok. tygodnia.

4 komentarze

  1. Witamy serdecznie!

   Na chwilę obecną niestety nie możemy podać Pani dokładnego adresu takiego gabinetu. Strona jest nadal w budowie i nasz katalog firm jeszcze nie jest gotowy. Możemy jedynie zapewnić, że katalog powstanie w niedługim czasie i będzie Pani mogła z niego skorzystać. Zabieg usunięcia kaszaków jest dość powszechnym zabiegiem i prawdopodobnie można go wykonać w każdym gabinecie dermatologicznym, który dysponuje laserem.

   Pozdrawiamy,
   Załoga LaseroweZabiegi.pl

 1. Ja usunąłem kaszaka normalnie pod skalpelem. Nic nie boli sprawny chirurg zrobił to w niecałe 10 min. U mnie kaszak umiejscowiony był przy samym oku, wiec raczej lekarz nie miał łatwo, a jednak trwało to chwile

Dodaj komentarz