Laserowe usuwanie diastemy

Laserowe usuwanie diastemy

Diastema to przerwa między zębami, w szczególności nazwa ta odnosi się do przerwy między gównymi siekaczami. Szpara ta może oczywiście występować też między innymi zębami. Najczęściej poszerza się w wyniku rozrostu wędzidełka górnej wargi. Chociaż diastema nie przeszkadza anatomicznie w normalnym funkcjonowaniu, to jednak dla niektórych stanowi nie lada kłopot i spędza im sen z powiek. O ile u niektórych odległość między „jedynkami” nie jest bardzo duża, to u innych szpara ta powiększa się i z czasem zaczyna wyglądać nieestetycznie. Szczególnie panie mają wiele kompleksów na tym punkcie. W wieku dojrzałym diastemę można korygować za pomocą aparatów nazębnych, klamer, itp., natomiast u dzieci diastemę można wyeliminować lub chociaż zminimalizować podcinając przerośnięte wędzidełko. Szczególnie polecane jest laserowe usuwanie diastemy.

Wędzidełka warg i języka to pasmo tkanki, które łączy wargę lub język z wyrostkiem zębodołowym, z którym często łączą się takie nieprawidłowości jak:

  • wędzidełka zbyt blisko położone przy zębach
  • wędzidełka zbyt krótkie, zbyt długie, zbyt grube
  • wędzidełka mające szkodliwy wpływ na przyzębie
  • wędzidełka mające szkodliwy wpływ na estetykę i ustawienie zębów

Zastosowanie lasera w przypadku podcinania wędzidełka, szczególnie w przypadku, gdy pacjentem jest dziecko, jest szczególnie polecane. Dzięki zastosowaniu techniki laserowej, zwiększa się komfort pacjenta. Podczas cięcia laserem nie występuje krwawienie, przez co zwiększa się precyzja oraz zmniejsza czas gojenia rany. Światło lasera ma także właściwości przeciwbólowe i biostymulujące.

Diastema występująca w kilku miejscach

Zabiegi laserowe stosowane w stomatologii, odnoszą coraz większy sukces i są coraz bardziej popularne, zarówno wśród dorosłych jak i dzieci. Zwiększa się komfort i bezpieczeństwo, a czas leczenia skraca się. O podcięcie wędzidełka warto zadbać, gdy dziecko jest jeszcze małe, wtedy zabieg ten jest najbardziej skuteczny. Oczywiście są też osoby, którym wcale nie przeszkadza diastema, mówi się też czasem, że dodaje ona uroku, może więc nie warto tak bardzo przejmować się niewielką przerwą między zębami?

Dodaj komentarz