Laserowe podnoszenie pośladków i piersi

Czasu zatrzymać nie można, ale da radę troszkę się z nim podroczyć i lekko przechytrzyć. Dzięki nowoczesnej technologii można zatrzymać upływ lat i cieszyć się ponowną młodością. Odmładzanie skóry, usuwanie zmarszczek, cellulitu, rozstępów, blizn, przebarwień, wzmacnianie włosów i terapie łysienia – to tylko niektóre z możliwości, jakie oferują nam zabiegi laserowe.

Laserowe podnoszenie pośladków i piersi

Również dzięki laserowi można poprawić stan jędrności swoich pośladków i piersi. Wraz z upływem lat nasza skóra traci coraz więcej kolagenu, przez co rozciąga się i robi się coraz mniej elastyczna. Wraz z wiotczeniem skóry zaczynają kobietom opadać piersi i pośladki. Z pomocą może przyjść zabieg laserowy, który pomoże odwrócić ten proces.

Laser frakcyjny służy do poprawienia jakości stanu skóry. Zabieg polega na naświetlaniu etapami poszczególnych jej fragmentów. Wiązka lasera skanuje powierzchnię skóry, powodując termiczne mikrouszkodzenia, wysyłając w ich głąb energię świetlną, która pobudza naskórek do tworzenia nowych komórek i produkowania kolagenu. Efektem jest widoczna poprawa struktury skóry, jej ściągnięcie. Efektem naprężenia skóry jej właśnie większa jędrność i podniesienie się zwiotczałych pośladków i piersi. Pacjentka osiąga efekt długotrwałego odmłodzenia skóry.

Zabieg jest wykonywany laserem nieablacyjnym, co oznacza, że tkanki skóry pozostają nietknięte, nieodparowane. Podczas każdego etapu zabiegu (wizyt należy dokonać najlepiej kilku, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty) każdorazowo jest naświetlane ok. 20% skóry. Dzięki temu zachowana jest nadal siateczka zdrowej skóry, nie ma na niej ran, a to pozwala na szybsze wygojenie po zabiegu.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu laserowego są:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • schorzenia tkanki łącznej
 • stany zapalne i infekcje skóry
 • bielactwo
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)
 • przyjmowanie leków immunosupresyjnych, retinoidów i uczulających na światło
 • świeża opalenizna (naturalna i z solarium)
 • choroba nowotworowa
 • aktywna opryszczka
 • niedawno robiony peeling chemiczny lub mechaniczny (należy odczekać 2-3 tygodnie)

Po zabiegu mogą pojawić się objawy takie jak zaczerwienienie, obrzęk, lekki ból lub pieczenie (uczucie gorąca), łuszczenie się naskórka czy przejściowe zbrązowienie skóry. Nie należy panikować, jeśli któryś z tych objawów się pojawi, gdyż są to naturalne reakcje organizmu po zabiegu i każdy objaw wraz z czasem ustąpi.

Pełne wyleczenie po zabiegu wynosi, zależnie od predyspozycji pacjentki, od 2 do 3 tygodni. Zaleca się tak zorganizowanie czasu po zabiegu, żeby mieć wolne w pracy i móc na spokojnie pozwolić skórze odpocząć i się zregenerować.

Dodaj komentarz