Laserowe odsłanianie implantów

Każdy nowoczesny gabinet stomatologiczny nie może się dziś obejść bez zaawansowanych narzędzi laserowych, których zastosowanie podyktowane jest względami technologicznymi oraz wymaganiami pacjentów, dla których minium niedogodności i maksimum bezpieczeństwa oraz skuteczności wpływa na decyzję przy wyborze leczenia w danej klinice stomatologicznej.
Obecne standardy w stomatologii są coraz wyższe, co w dłuższej perspektywie rzutuje pozytywnie na leczenie dolegliwości związanych z uzębieniem, jamą ustną itp. Nie oznacza to jednak, że dziś w ogóle nie stosuje się nowoczesnej aparatury w leczeniu.

Franektomia, periodontologia, ortodoncja i implantologia to dziedziny, w których zastosowanie lasera spotkało się z wieloma pozytywnymi opiniami zarówno specjalistów, jak i pacjentów. Zabieg prowadzony przy pomocy lasera jest bezpieczny, a także skraca czas wykonywania samego zabiegu. Jest precyzyjny i skuteczny, co ma ogromne znaczenie przy dzisiejszym leczeniu takich schorzeń jak np. usunięcie tkanki dziąsłowej, znajdującej się wokół implantu. Dzięki fali świetlnej emitowanej przez laser, tkanka dziąsłowa zostaje sukcesywnie usuwana, zgodnie z kierunkiem linii wysyłanego światła. Energia świetlna, wykorzystywana przez urządzenie, nie posiada zdolności iskrzenia oraz właściwości cieplnych, co zapobiega odrzuceniu implantu. Jest to bardzo ważne, gdyż implant musi być mocno osadzony pomiędzy połączeniem, a elementem utrzymującym zaaplikowany implant.
Nieprawidłowe wykonanie zabiegu może doprowadzić do obluzowania elementów utrzymujących, pod wpływem siły używanej w trakcie zgryzu. W efekcie, implanty staną się luźne, co ma istotny wpływ na jamę ustną i uzębienie.

Laserowe odsłanianie implantów

Laserowe odsłanianie implantów – zalety

  • brak dolegliwości bólowych podczas przeprowadzania zabiegu
  • brak dolegliwości podczas gojenia pooperacyjnego
  • brak występowania przykurczu rany
  • brak bliznowacenia

Postęp technologiczny spowodował nie tylko szybkie i skuteczne przeprowadzanie zabiegów, ale także mobilność urządzeń, od których zależy wynik przeprowadzanego zabiegu. Na rynku możemy spotkać lasery do usuwania implantów, które wielkością przypominają długopis. Ich działanie opiera się na bezprzewodowej łączności oraz zapamiętywanej programowalności, dzięki czemu prowadzanie zabiegów staje się niebywale komfortowe w gabinecie lub sali zabiegowej.

Dodaj komentarz