Laserowe odmładzanie pochwy

Sfera seksualna odgrywa w życiu każdego człowieka bardzo istotną rolę. Wysoka jakość współżycia z drugą osobą ułatwia codzienne funkcjonowanie nie tylko w życiu osobistym, ale również zawodowym. Dlatego to, co w przeszłości pozostawało tylko w zamysłach ginekologów estetycznych oraz pacjentek, dziś staje się faktem. Metoda laserowego odmładzania pochwy, bo o niej mowa, już jest w zastosowaniu, a stale powiększająca się liczba kobiet zainteresowanych tą metodą potwierdza tezę, że jakość doznań seksualnych we współżyciu, ma istotny wpływ na dalsze prowadzenie życia. Laserowe odmładzanie pochwy zyskuje coraz większą popularność.

Wykonywanie zabiegów przy pomocy lasera, znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Oprócz tak popularnych nauk, jak urologia czy neurologia, specjaliści z dziedziny ginekologii estetycznej wpadli na pomysł zastosowania lasera w zabiegach, o bardzo wysokim poziomie intymności, zapewniając maksymalny komfort i bezpieczeństwo każdej pacjentce. Do zabiegów tych zalicza się:

  • laserowa plastyka warg sromowych mniejszych
  • laserowe odmładzanie pochwy
  • laserowa plastyka krocza
  • laserowa rekonstrukcja błony dziewiczej

Laserowe odmładzanie pochwy

Jedną z najbardziej popularnych metod w ostatnim czasie, spośród wyżej wymienionych, jest laserowe odmładzanie pochwy.
Zabieg ten polega na zwiększeniu elastyczności i wytrzymałości ścian pochwy oraz tkanek, które ją otaczają, przy wykorzystaniu lasera diodowego. Dzięki temu siła mięśni wokół pochwy zwiększa się, co powoduje jej wewnętrzne pomniejszenie i napięcie, polepszając tym samym zewnętrzne walory estetyczne i poprawiając poziom satysfakcji podczas współżycia.

Gojenie się oraz przebieg rekonwalescencji jest bardzo krótki, ze względu na wysoką precyzję i skuteczność lasera. Czas potrzebny do pełnego powrotu w sferze aktywności seksualnej, od momentu ukończenia zabiegu, wynosi 4 – 6 tygodni. Powikłania występujące po wykonaniu zabiegu ograniczają się bliznowacenia, krwawienia lub zakażenia. Należy zaznaczyć jednak, że w ginekologii estetycznej odnotowano bardzo małą ilość powyższych przypadków, co czyni metodę laserowego odmładzania pochwy szczególnie bezpieczną.

Laserowe odmładzanie pochwy przeznaczone jest między innymi dla kobiet, u których wystąpiło nadmierne rozluźnienie tkanek wokół pochwy, zwiększając jej rozmiar i szczególnie osłabiając tkanki podtrzymujące, na skutek nadmiernej pracy fizycznej, traumatycznego porodu lub fizjologicznej utraty elastyczności pochwy wraz z postępującym wiekiem.

Dodaj komentarz