Laserowe modelowanie warg sromowych mniejszych

Wargi sromowe mniejsze zwane również wargami wewnętrznymi to małe i nieowłosione fałdy skóry o zwiększonej ilości barwnika – melaniny. Są one pozbawione gruczołów potowych oraz owłosienia i znajdują się między wargami większymi. Wargi wewnętrzne są żeńskim odpowiednikiem tkanki, która formuje trzon penisa i zawierają one wiele wrażliwych zakończeń nerwowych. Poddawane stymulacji seksualnej wypełniają się krwią. Wargi sromowe chronią przed wszelkimi zakażeniami wewnętrzne narządy płciowe kobiety. Stanowią one zaporę przed bakteriami dla jajowód, jajników, macicy i pochwy. Laserowe modelowanie warg sromowych mniejszych jest możliwe dzięki laserowi DLV.

W dzisiejszym świecie, w którym poprawia się coraz więcej części ciała, jest także miejsce na korektę warg sromowych. Poprawa wyglądu narządów płciowych spowodowana jest dolegliwościami fizycznymi oraz także psychologicznymi. Przerośnięte wargi sromowe mniejsze powodują ogromne uczucie dyskomfortu. Wyjścia na basen czy plażę wiążą się z ogromnym stresem, a noszenie stringów czy jazda na rowerze są bardzo uciążliwe. Dodatkowo mogą wystąpić problemy z utrzymaniem higieny intymnej. Jednak najbardziej wstydliwym problemem dla kobiet z tą dolegliwością jest życie seksualne. Badania prowadzone od lat 50 XX wieku wskazują, że jest to główny powód dla którego kobiety decydują bądź zdecydowałyby się poddać plastyce warg sromowych.

Laserowe modelowanie warg sromowych mniejszych

Modelowanie warg sromowych mniejszych 2

Laserowe modelowanie krocza i sromu (DLV – Designer Laser Vaginoplasty) to metoda chirurgi plastycznej, która poprawia wygląd zewnętrznych narządów płciowych. Zabieg DLV przeprowadzany jest laserem diodowym i nie powoduje żadnego krwawienia. Operacja w niewielkim stopniu obciąża organizm, przez co czas rekonwalescencji jest niezwykle krótki, a efekty zaskakujące.

Każda kobieta chcąca poprawić wygląd swoich warg sromowych mniejszych musi być pełnoletnia. Przed tym zabiegiem estetycznym lekarz zleca każdej pacjentce szereg badań, które należy wykonać. Do 2 godzin – tyle mniej więcej wynosi czas samego ambulatoryjnego zabiegu. Jest on najczęściej wykonywany w znieczuleniu ogólnym, ale także w miejscowym bądź podpajęczym. DLV przypominać może badanie ginekologiczne, ponieważ odbywa się ono w tej samej pozycji. Lekarz operujący musi wykazać się starannością i wyczuciem, ponieważ krocze jest mocno ukrwione i unerwione. Dzięki użyciu lasera rany pooperacyjne goją się dosyć szybko (okres 1-2 tygodni) i bez blizn jeśli nie wystąpią żadne powikłania. Po 4-6 tygodniach można powrócić do aktywności seksualnej.

Po zabiegu może wystąpić delikatne pieczenie. Należy przestrzegać zasad higieny intymnej oraz unikać długiego siedzenia. Bardzo ważny jest kontakt z lekarzem, aby mógł on kontrolować przebieg procesu gojenia.

Chirurdzy sprzeczają się między sobą czy taki zabieg jest bezpieczny i jaki wywiera wpływ na kobietę. Wiele osób mówi, że po takim zabiegu zwiększają się doznania erotyczne. Jednak druga opinia (bardziej prawdopodobna) zakłada, że jest to prawdą, ale tylko dlatego, że operacja podnosi poczucie wartości i wzmaga pewność siebie u kobiety. Prowadzone są badania na temat zdrowotnych konsekwencji zabiegu modelowania warg sromowych.

Kobiety u których wystąpiły zniekształcenia poporodowe czy oznaki fizjologicznego starzenia mają szansę, aby zmienić to na swoją korzyść. Także uwarunkowania genetyczne nie są dziś problemem, aby jakaś część ciała stała się bardziej atrakcyjna. Skoro istnieje taka możliwość to czemu nie? Pomniejszanie warg sromowych mniejszych przestaje być tematem tabu i coraz więcej kobiet decyduje się na laserowe pomniejszanie warg sromowych.

Dodaj komentarz