Laserowe leczenie zwężenia krtani i tchawicy

Tracheotomia, intubacja, naświetlenia, to jedne z najczęstszych przyczyn, występowania zwężeń krtaniowo – tchawicznych. Leczenie tego schorzenia jest bardzo trudne i niekiedy związane z wieloma powikłaniami. Z jakich obecnie metod korzysta się w celu leczenia tego schorzenia? Z jakich dostępnych narzędzi korzystają obecnie specjaliści? Jedną z metod jest laserowe leczenie zwężenia krtani.

Laserowe leczenie zwężenia krtani

Na dzień dzisiejszy stosuje się mechaniczne poszerzanie zwężenia przy pomocy endoskopu. Metoda ta jest powszechnie dostępna i praktykowana. Jednak coraz częściej, specjaliści decydują się laserowe leczenie zwężenia krtani i tchawicy za pomocą lasera CO2. Pozwala on precyzyjnie usunąć części narządu, nie powodując efektu bliznowacenia. Ryzyko, jakie ponosi pacjent decydujący się na ten zabieg, związane jest z niewielkim uszkodzeniem zdrowych tkanek, sąsiadujących z polem operacyjnym.

Przeciwwskazanie do podjęcia zabiegu przy pomocy lasera CO2, wyznacza wielkość zwężenia, które nie powinno przekraczać 1 cm. W nielicznych przypadkach specjaliści zaobserwowali, iż nadmierne użycie lasera w zwężaniu krtani i tchawicy powoduje trwałe uszkodzenie płytki chrząstki pierścieniowatej, dlatego wykonywanie ponownych zabiegów przy nawrotach nie jest wskazane.

Tagi

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Zaloguj się Laserowe Zabiegi

Dane konta zostaną potwierdzone drogą mailową.

Zresetuj swoje hasło