Laserowe leczenie guzów oczodołów

Laserowe leczenie guzów oczodołów

Gdyby kilka lat temu ktoś powiedział o wykorzystaniu lasera w usuwaniu guzów oczodołów, na twarzy wielu specjalistów pojawiłby się ironiczny uśmiech. Dziś laserowe leczenie guzów oczodołów jest pomocne w usuwaniu chorych tkanek odpowiedzialnych za występowanie guzów w oczodołach jest dla wielu ludzi szansą na przebycie zabiegu, bez zbędnego stresu, który wcześniej spowodowany był eskalacją problemu ze względu na inwazyjność metody chirurgicznej.

Wszelkie choroby oczodołu wywoływane są miejscowymi zaburzeniami krążenia w obrębie oczodołu oraz procesami zapalnymi i zaburzeniami wewnątrzwydzielniczymi.
Istotne jest, aby nie lekceważyć pierwszych objawów wskazujących na występowanie guzów oczodołów, do których zaliczana jest pogorszona ostrość widzenia, czy nasilający się ból oczu. W momencie ich pojawienia się, należy niezwłocznie udać się do lekarza.
Dostępne metody leczenia pozwalają na przeprowadzenie zabiegu w formie mało inwazyjnej, przy pomocy lasera.

Guzy oczodołów powstają, na skutek stanu zapalnego tkanek sąsiadujących z oczodołami. Ich leczenie we wczesnym stadium pozwala na całkowitą neutralizację chorych tkanek, co zapobiega rozrastaniu się guzów. Dzięki laserowej technice, chore tkanki zostają odparowane, następuje koagulacja tkanek, a proces bliznowacenia zostaje zmniejszony do minimum.

2 komentarze

  1. Witamy,
   Niestety nie jesteśmy w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Najlepiej będzie udać się do lekarza pierwszego kontaktu i porozmawiać z nim o tym gdzie i na jakich zasadach wykonuje się taki zabieg.
   Pozdrawiamy serdecznie,
   Załoga LaseroweZabiegi.pl

Dodaj komentarz