Laserowa transplantacja włosów

Powszechnie wiadomo, że laser służy do usuwania zbędnego owłosienia, zatem pomaga w dużej mierze do zachowania w pełni estetycznego wyglądu, a co za tym idzie do uczucia pełnego komfortu. Aktualnie jednak działanie lasera wykorzystuje się nie tylko w zabiegach usuwania włosów, ale używa się go również w zabiegach transplantacji. Wiadomo powszechnie, jak wiele osób w różnym wieku boryka się z problemami łysienia. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. „Łysinka” spędza sen z powiek już osobom w wieku lat dwudziestu paru, a jej przyczyna jest zazwyczaj genetyczna. Jeżeli któryś z naszych rodziców wyłysiał dość wcześnie, możemy się spodziewać podobnej sytuacji u siebie. Łysienie androgenne jest przyczyną 95% przypadków łysienia. Innymi przyczynami łysienia mogą być choroby skórne lub nieprawidłowy poziom hormonów. Laserowa transplantacja włosów jest już możliwa.

Istnieje wiele sposobów leczenia łysienia, od stosowania szamponów, środków farmakologicznych, po zagęszczanie włosów i przeszczep. Kosmetyki i leki mogą zarówno zatrzymać proces wypadania włosów, a także symulować ich wzrost poprzez dostarczanie składników niezbędnych do tego procesu. Stosowanie tych środków nie przynosi jednak pożądanych rezultatów, efekty są często zbyt mało widoczne lub zbyt krótkotrwałe. Z pomocą przychodzi nam zaawansowana technika. Rozwiązaniem staje się bowiem transplantacja włosów. W celu uzupełnienia wyłysiałych miejsc przeszczepia się pacjentowi jego włosy bądź nowe mikroprzeszczepy. W zabiegu transplantacji stosuje się działanie lasera, ale o tym za chwilę.

Laserowa transplantacja włosów – przebieg zabiegu

Sam zabieg przeszczepu przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, jego wadą jest natomiast fakt, że należy on do zabiegów czasochłonnych. Czas jego trwania to często kilka godzin, ale oczywiście zależne jest to od wielkości powierzchni przeszczepu. Podczas klasycznej metody przeszczepy włosów są umiejscawiane przy pomocy mikropincety w nacięcia na obszarze łysienia. Laserowa transplantacja włosów wykorzystuje promień lasera do utworzenia otworów (już nie nacięć), w których umieszcza się przeszczep. Największą zaletą stosowania lasera w tym zabiegu jest fakt, że tkanka dookoła otworu pozostaje nienaruszona, a co za tym idzie nie występuje krwawienie, jak w przypadku nacinania. Dochodzi również do przesiąkania płynu tkankowego do otworów, dzięki czemu przeszczep stabilniej trzyma się w osadzonym miejscu. Dzięki zastosowaniu lasera otwór na przeszczep jest też pasującej wielkości, co zapobiega występowaniu nacisku przeszczepu na skórę znajdującą się dookoła. Brak nacisku oraz fakt, że przeszczepy pozostają w swoim położeniu sprawia, że przeszczepiony włos wygląda dużo bardziej naturalnie, niż przy stosowaniu metody klasycznej.  Stosowanie lasera umożliwia również znacznie bardziej precyzyjne utworzenie otworów, gdzie istotny jest kąt oraz ich głębokość. Zdecydowaną zaletą dla niecierpliwych jest fakt, że stosowanie lasera w transplantacji włosów skraca ten zabieg średnio o 2/3 w porównaniu do czasu stosowania metody klasycznej.

Transplantacja włosów pomaga wielu osobom w uporaniu się z problemami łysienia, przywraca pewność siebie a także pozwala zachować estetyczny wygląd mimo upływającego nieubłaganie czasu. Łysienie, które często jest powodem znacznej utraty pewności siebie, może teraz zostać poddane skutecznemu leczeniu, którego wyniki bywają zadziwiające.

Dodaj komentarz