Laserowa rekonstrukcja krocza po uszkodzeniach związanych z porodami

Poród to niebywale ważne i piękne wydarzenie w życiu kobiety. Niekiedy jednak powikłania poporodowe, związane ze stanem krocza i pochwy, nie pozwalają kobiecie na funkcjonowanie w sposób, jaki miało to miejsce przed narodzinami dziecka. Aby każda mama znów mogła poczuć się w pełni zdrową, stuprocentową kobietą, specjaliści ginekologii estetycznej zdecydowali się na wykorzystanie lasera w rekonstruowaniu krocza po uszkodzeniach związanych z porodami.

Labioplastyka nazywana inaczej laserową plastyką warg sromowych mniejszych, polega na zmniejszaniu warg sromowych mniejszych. U większości kobiet występuje przekonanie, że wargi sromowe mniejsze powinny być schowane pod wargami sromowymi większymi. Dzięki temu czują się bardziej komfortowo podczas odbywania stosunku, co przekłada się na większą satysfakcję seksualną. Stwierdzenie to, jest jak najbardziej prawdziwe i trafne, jednak u wielu kobiet na skutek między innymi traumatycznego porodu, wargi sromowe mniejsze powiększają się. Przekłada się na ból odczuwalny podczas stosunku oraz występowanie licznych podrażnień związanych z codziennym noszeniem bielizny. Wykorzystując labioplastykę z pomocą lasera, wargi sromowe mniejsze zostają pomniejszone w niecałe 2 godziny. Zabieg odbywa się w warunkach ambulatoryjnych przy ogólnym, miejscowym znieczuleniu. Dzięki precyzji lasera, drobny ból związany z gojeniem się ran występuje w czasie 1 – 2 tygodni, gdzie pacjentka z biegiem czasu nie jest narażona na widoczne blizny.

Laserowa rekonstrukcja krocza

Następną metodą, stosowaną w celu rekonstrukcji krocza, jest laserowa plastyka krocza. Podczas porodów, szczególnie tych licznych, skóra w okolicach krocza traci swoją jędrność i elastyczność. W tej sytuacji kobiety narażone są na utratę poczucia atrakcyjności oraz występowanie uczucia skrępowania podczas zbliżenia. Aby przeciwdziałać tego rodzaju sytuacjom pojawiła się nowa metoda. Lekarze ginekologii estetycznej postanowili laserowo niwelować wszelkie uchybienia kobiecego krocza. Modelują wargi sromowe większe i ujędrniając skórę krocza w taki sposób, aby przywrócić miejscu ponowną atrakcyjność.

Trzecią metodą, wykorzystywaną przez ginekologów estetyki, jest laserowy zabieg odmładzania pochwy, który wymaga uelastycznienia ścian pochwy, mięśni oraz tkanek ją otaczających. Często w wyniku porodu, ściany pochwy oraz tkanki ulegają tak zwanej relaksacji ( rozluźnieniu ). Powyższy zabieg jest skuteczny, mało inwazyjny, a pacjentka już po 4 – 6 tygodniach może powrócić do pełnej aktywności seksualnej.

Powyższe przykłady prezentują najbardziej znane metody rekonstruowania krocza po uszkodzeniach związanych z porodami. Nie trudno zauważyć, że innowacyjna technologia wykorzystywana w ginekologii estetycznej we współpracy z wiedzą specjalistów, stanowi otwartą drogę dla wielu kobiet, które znów mogą poczuć się sexy.

Dodaj komentarz