Laserowa rekonstrukcja błony dziewiczej

Laserowa rekonstrukcja błony dziewiczej

W wielu kulturach świata dziewictwo jest świętością, jego utrata może prowadzić do wykluczenia społecznego, utraty kontaktów z rodziną, itp. Często w społecznościach wysoce religijnych istotne jest, aby zachować błonę dziewiczą. Oczywiście z anatomicznego punktu widzenia błona dziewicza nie ma żadnego znaczenia, jednak oprócz warunków kulturowych, zdarza się, że np. dziewczynki rodzą się bez błony dziewiczej bądź z jej uszkodzeniami. Jedną z metod jest laserowa rekonstrukcja błony dziewiczej.

Obecnie możliwe jest wykonanie hymenoplastyki, czyli zabiegu rekonstrukcji uszkodzonej błony dziewiczej. Ginekologia rekonstrukcyjna umożliwia nie tylko jej rekonstrukcję, ale także zmianę jej kształtu. Zabieg ten przeprowadzany jest przy użyciu specjalistycznego diodowego sprzętu laserowego, dzięki czemu jest on szybki, precyzyjny, bezbolesny i prawie bezkrwawy. Rzadko zdarza się, aby u pacjentek występowały jakiekolwiek powikłania.

Jak wykonuje się zabieg hymenoplastyki?

Lekarz przeprowadzający zabieg doprowadza do sfałdowania śluzówki, a następnie naciąga ją i zabliźnia, by w efekcie powstała błona dziewicza. Przeciętny ginekolog nie jest w stanie odróżnić naturalnie powstałej błony od tej rekonstruowanej, nie znaczy to jednak, że są identyczne. Cały zabieg trwa od 30 do 60 minut i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a pacjentka może opuścić szpital jeszcze tego samego dnia. Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania hymenoplastyki.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz