Laserowa operacja oczu

Laserowa operacja oczu

Dla wielu osób pozbycie się okularów na stałe jest marzeniem. Umożliwia im to laserowa operacja oczu, która stała się najpopularniejszym z wszystkich zabiegów laserowych. Wiązka światła zmienia kształt przedniej rogówki oka. Dzięki temu zdecydowanie poprawia się wzrok, a okulary stają się tylko przykrym wspomnieniem. Chirurgia laserowa zmienia nasze życie na lepsze. Oto główne korzyści jakie niesie nam ta metoda korekcji wzroku:

Poprawa jakości pracy.

Okulary bądź soczewki kontaktowe powodują wysuszanie się oczu. Przez wielogodzinne siedzenie przed komputerem lub przez klimatyzację nasze oczy stają się czerwone, podpuchnięte i występuje pieczenie. Korzystając z chirurgii laserowej oka eliminujemy ten problem. Niewątpliwie jest to duże ułatwienie oraz komfort dla osób pracujących w biurach.

Uroki uprawiania sportu.

Uprawianie sportu w okularach bardzo często staje się nieznośne i wiele osób po prostu rezygnuje z niego. Pobyt na basenie czy dyscypliny kontaktowe wiążą się ze zgubieniem soczewek lub trwałym uszkodzeniem okularów. Wielu sportowców poddało się laserowej operacji wzroku, ponieważ bez niej byłoby im trudniej lub byłoby wręcz niemożliwe walczyć o trofea w sporcie na najwyższym poziomie.

Ułatwienie dla zapominalskich.

Nie raz zapewne zdarzyło się osobie z uszkodzonym wzrokiem zapomnieć etui bądź samych okularów. Wyobraźmy sobie, że musimy akurat prowadzić samochód. Co wtedy? Oczywiście, jest to niemożliwe. Gdy musimy odczytać jakieś pismo lub cenę produktu w supermarkecie jesteśmy zdani na innych, a z tym przecież różnie bywa.

Uniknięcie chorób.

Stosowanie soczewek kontaktowych w skrajnych wypadkach powoduje ścieranie się spojówki lub zakażenie. Prowadzi to do groźnych stanów zapalnych, które mogą być groźne dla naszego zdrowia. Operacja laserowa pozwoli uniknąć nam wielu przykrości i cierpień.

Oprócz wyżej wymienionych zalet istnieją jeszcze takie jak:

  • cieszenie się lepszym widzeniem po kilku lub kilkunastu godzinach od wykonania zabiegu
  • brak potrzeby spędzenia kilku dni po operacji w szpitalu
  • niezbyt duże ryzyko wystąpienia powikłań

Zabieg jest dosyć kosztowny, ale biorąc pod uwagę korzyści, jakie może nam przynieść, jest naprawdę warty swojej ceny. Mówi się, że zdrowia kupić nie można, ale w tym wypadku nie jest to prawdą. Dodatkowo kupujemy sobie komfort,  dobre samopoczucie i lepszą jakość życia dnia codziennego.

2 komentarze

Dodaj komentarz