Laserowa dezynfekcja jamy ustnej

Laserowa dezynfekcja jamy ustnej

Dla stomatologa bardzo ważnym jest wiedzieć, czy ubytek w zębie jest czysty i czy jama ustna została w stu procentach dobrze oczyszczona z bakterii, gdyż wiele zabiegów wykonywanych przy niedokładnie oczyszczonej jamie ustnej, może skończyć się dla pacjenta co najmniej boleśnie. Dotychczasowe metody oczyszczania jamy ustnej przed zabiegiem dentystycznym przynosiły średnio zadowalające rezultaty. Jednak, jak wykazały najnowsze badania, bakterie kariogenne, można zniszczyć poprzez poddanie ich bezpośredniemu działaniu światła widzialnego. Alternatywą jest laserowa dezynfekcja jamy ustnej.

Jednym z laserów nowej generacji jest sprzęt o nazwie Aseptim PLUS, który służy do dezynfekcji jamy ustnej w gabinetach stomatologicznych. Laser ten jest w stanie usunąć wszystkie szczepy bakterii występujące w jamie ustnej i powodujące szereg chorób. Przydaje się szczególnie podczas leczenia kanałowego, periodontologicznego, chorób związanych z infekcjami tkanek wokół implantów oraz przy leczeniu próchnicy.

Zalety lasera Aseptim PLUS

Jego główną zaletą jest skrócenie czasu leczenia endodontycznego do jednej wizyty. Eliminuje potrzebę zastosowania leczenia antybiotykowego, jest minimalnie inwazyjny, przez co jest świetnym uzupełnieniem standardowych procedur leczniczych. Laser przyspiesza też czas gojenia dziąseł i jest w stu procentach bezpieczny. Dodatkowo jest to metoda, której chętnie poddają się dzieci. Mimo, że jest tylko dodatkiem do zabiegów stosowanych w gabinecie, to bardzo ułatwia ich przeprowadzanie i poprawia komfort odczuwany przez pacjenta.

Korzyści dla pacjentów

Korzyści jakie pacjenci odczuwają przy wprowadzeniu tej metody dezynfekcji są ogromne. Skraca się czas zabiegu (tak nielubianego) leczenia kanałowego, zmniejsza się też ryzyko komplikacji podczas tego zabiegu oraz przy wszczepianiu implantu. Zmniejsza się również zapotrzebowanie na antybiotyki i środki zwalczające drobnoustroje. Zabiegi są mniej inwazyjne, a pacjenci są lepiej chronieni przed utratą zęba oraz odsłonięciem miazgi podczas leczenia głębokich ubytków.

Chociaż zabiegi dentystyczne w rzeczywistości nie są takie straszne, to wiadomo, że nie kojarzą się pacjentom najlepiej. Tak więc miejmy nadzieję, że w niedługim czasie większość gabinetów dentystycznych będzie mogła pozwolić sobie na zakup tego sprzętu, a wizyty u dentysty przestaną być dla pacjentów koszmarem.

Dodaj komentarz