Laserowa akupunktura

Laserowa akupunktura

Początki stosowania akupunktury sięgają od 10000 do 4000 lat p.n.e. i wywodzą się ze starożytnych Chin. To właśnie Chińczycy opracowali technikę opartą na teorii kanałów energetycznych oraz krążącej w tych kanałach energii życiowej Qi. Zakłócenia w przepływie tej energii wywołują upośledzenie czynności narządów, doprowadzając do choroby. W tej chwili laserowa akupunktura rozpoczyna swój rozwój.

Ten sposób leczenia, obok udowodnionej już skuteczności w leczeniu chorób, łagodzi, a często nawet likwiduje ból. Usuwa również przyczyny chorób, nie tylko ich skutki. Poprawia też ogólny stan zdrowia, stymuluje potencjał energetyczny ciała i przywraca równowagę organizmu. Terapię akupunkturową stosuje się w leczeniu chorób kręgosłupa, serca, naczyń krwionośnych, żołądka i jelit, układu moczowego, układu rodnego i wielu innych.

Akupunktura laserowa jest bezbolesnym zabiegiem polegającym na napromieniowaniu punktów aktywnych biologicznie światłem czerwonym. Istnieją dwie szkoły biostymulacji laserowej punktów akupunkturowych. Jedna mówi, iż jest to skuteczna metoda w określaniu przyczyn choroby, zwalczaniu bólów różnego rodzaju i leczeniu układów od siebie niezależnych. Druga natomiast twierdzi, iż mimo swej nowocześnie brzmiącej nazwy, nie jest przydatna, gdyż promienie lasera biostymulującego sięgają tylko około 2 cm w głąb tkanek, a przecież wiadomo, że ludzie różnią się od siebie. Tak więc u jednego pacjenta to wystarczy, u innego nie dosięgnie nawet miejsc stymulacji, a u jeszcze innego nastąpi poparzenie punktów akupunkturowych.

Laserowa metoda akupunkturowa jest stosunkowo młodą dziedziną medycyny, może jednak warto wybrać się na zabieg w miejsce, gdzie nadal stosuje się metodę tradycyjną i oczywiście czekać niecierpliwie na rozwój tej pierwszej.

Dodaj komentarz