Laser IPL

Laser IPL

Laser IPL – czyli impulsywne źródło światła, to działające kompleksowo urządzenie zaliczane do rodziny laserów, chociaż nie jest laserem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Emituje co prawda wiązkę promieni świetlnych, które nie są jednak spójne i jednolite, ale rozproszone i o różnej długości. Dzięki tej najnowszej technologii wiązki światła mogą docierać na różne głębokości naszej skóry i działać wielokierunkowo, z jednej strony stymulować produkcję kolagenu, z drugiej – likwidować wszelkie plamki, włoski, zmarszczki i zaczerwienienia.

Przy użyciu lasera IPL podczas usuwania „pajączków na skórze” należy wykonać zazwyczaj kilka zabiegów, chociaż efekty są już widoczne po pierwszej dawce światła. Zabiegi mogą być w pewnym stopniu bolesne, chociaż jest to w dużej mierze uzależnione od progu bólu pacjenta. Jedne osoby mogą odczuwać tylko delikatne pieczenie na skórze, inne natomiast mogą odnieść wrażenie przykładania żelazka do twarzy.

Laser IPL, używany w depilacji, ma działanie trochę inne od np. lasera Light Sheer. Nie likwiduje mieszków włosowych, tylko powoduje w nich zmiany, usypiając wzrost włosów. Zabieg „depilacji” włosów laserem IPL usypia włosy na pewien okres czasu, po czym zaczynają one ponownie odrastać. Z tego powodu cena jest niższa niż w przypadku innych laserów, ale nie gwarantuje skuteczności, która będzie trwała przez całe życie.

Laser IPL używa się w fotoodmładzaniu:

  • usuwa zmarszczki
  • pobudza skórę do produkcji kolagenu, dzięki czemu staje się bardziej elastyczna i sprężysta
  • zmniejsza rozszerzone pory
  • usuwa wszelkie przebarwienia na skórze (plamy, piegi)
  • zamyka i usuwa rozszerzone naczynia krwionośne

Dodaj komentarz