Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową

Gładka skóra pozbawiona włosów stała się już kanonem urody naszych czasów. Większość kobiet, a nawet niektórzy mężczyźni bez wahania zdecydowaliby się na zlikwidowanie zbędnego owłosienia z niektórych partii swojego ciała. Istnieje bardzo wiele metod, które umożliwiają nam depilację w domowym zaciszu, więc bez stresu i wstydu w salonie kosmetycznym. Do jednej z tych metod zaliczana jest depilacja pastą cukrową, którą można wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym jak i we własnym domu.

Pasta cukrowa wykorzystywana jest jako technika depilacji już od stuleci. Jej skład oparty jest na starożytnych bliskowschodnich przepisach i wykonywana jest tylko i wyłącznie z naturalnych składników: z cukru, wody i soku z cytryny. Nie zawiera żadnych alergenów, więc nie podrażnia skóry i jest całkowicie bezpieczna dla skóry naczyniowej.

Przepis na pastę cukrową

Do wykonania pasty cukrowej potrzebne są następujące składniki:

  • 2 szklanki cukru
  • 1/4 szklanki soku z cytryny
  • 1/4 szklanki wody

Należy połączyć wszystkie składniki i podgrzać dokładnie wszystko mieszając. Po kilku minutach należy zmniejszyć płomień nadal mieszając, aż do uzyskania brązowo bursztynowego koloru. Dobrze wykonana pasta powinna mieć ładny cytrynowy zapach.

Gotową pastę przekładamy do pojemniczka i pozwalamy jej całkowicie wystygnąć. Dobrze zamkniętą można przechowywać nawet kilka miesięcy.

Jak używać pasty cukrowej?

Nakładanie pasty jest bardzo łatwe i wygląda podobnie jak w przypadku pasków z woskiem. Pasta cukrowa po wystygnięciu staje się dość twarda i ma właściwości podobne do plasteliny. Kiedy się ją trochę ugniecie i ogrzeje w dłoniach, staje się bardziej plastyczna. Należy uformować z niej owalny kształt o odpowiedniej grubości, czyli nie za cienki, aby nie rwał się przy zdejmowaniu i nie za gruby, żeby dobrze dopasował się do skóry.

Gotowy plaster należy nałożyć zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, czyli od góry do dołu. Po chwili, kiedy pasta dobrze przylgnie do skóry, należy oderwać ją zdecydowanym ruchem w kierunku „pod włos”.

Po takim zabiegu możemy się cieszyć gładką skórą pozbawioną włosów nawet przez kilka tygodni. Włosy, które potem odrastają są cieńsze i znacznie mniej widoczne, a przede wszystkim bardziej miękkie.  Zaczerwienienie, zwłaszcza na twarzy, jest znacznie mniejsze niż w przypadku depilacji woskiem i znika dużo szybciej. Taka depilacja może być bez zastrzeżeń przeprowadzana u osób z żylakami lub teleangiektazjami, ponieważ pasta podgrzewana jest tylko do temperatury ciała. Warto również zastanowić się nad depilacją laserową, której efekty są już dożywotnie i nie trzeba się zamartwiać przepisami na pasty cukrowe.

Dodaj komentarz