Depilacja laserowa

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Depilacja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym. W krajach europejskich stosowana jest od 15 lat i od tamtej pory nie zanotowano żadnych groźnych efektów ubocznych. Po depilacji skóra jest podrażniona przez parę dni, może być zaczerwieniona, a towarzyszyć temu może ból, pieczenie lub tylko niewielki dyskomfort. Odczucia po zabiegu zależą od progu bólu i odporności pacjenta.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Wielu pacjentów opisuje zabieg jako średnio bolesny. Doznanie w czasie zabiegu można porównać do nakłucia, lub do wyrywania włosów za pomocą pęsety. Laser Light Sheer Duet wyposażony jest w chłodzącą głowicę, która minimalizuje dyskomfort. To, jak pacjent odczuwa ból, najczęściej zależy tylko od jego nastawienia psychicznego i predyspozycji.

Czy depilacja laserowa trwale usuwa owłosienie?

Tak. Światło lasera skutecznie niszczy mieszek włosowy. Po zabiegu możemy odnieść wrażenie, że włosy nadal rosną, ale zmierzają tylko ku końcowi fazy wzrostu. Po zakończeniu tej fazy – wypadają, po czym już się nie odnawiają.

Ile zabiegów potrzeba, aby zniszczyć wszystkie włosy i dlaczego trzeba je powtarzać?

Aby uzyskać pożądany efekt, należy wykonać 4 – 6 zabiegów. Laser usuwa tylko i wyłącznie włosy, które są w fazie anagen, czyli w fazie wzrostu. Nie wszystkie włosy rosną w tym samym czasie. Podczas pierwszego zabiegu zazwyczaj usuwa się od 10 do 30% owłosienia z danego miejsca.

Po jakim czasie można powtórzyć zabieg?

Wszystko zależy od tego w jakiej fazie znajduje się włos. Drugi zabieg najczęściej odbywa się po miesiącu lub dwóch, a czasami dopiero po trzech. Kosmetolog zdecyduje jaki termin będzie najodpowiedniejszy.

Depilacja laserowa – omówienie zabiegu

Jak długo trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości depilowanego obszaru i od tego jak bardzo owłosiony jest pacjent. Wydepilowanie nóg będzie bardziej pracochłonne niż np. górnej wargi. Długość takiego zabiegu może wynieść od kilku minut d kilku godzin.

Czy po zabiegu mogą wystąpić jakieś komplikacje?

Przed zabiegiem z pacjentem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Jeżeli odpowiedzi były szczere i spełniły wymogi pozwalające na zabieg, a po zabiegu pacjent stosował się dokładnie do zaleceń, komplikacje nie wystąpią.

Czy depilacja laserowa jest dla każdego?

Niestety nie. Osoby, które mają jasne i cienkie włosy są zdyskwalifikowane. Tylko ciemne włosy pochłaniają taką ilość energii, która może je zniszczyć. Jasne włosy są w stanie pobrać więcej ciepła, ale mimo tego nie ulegają zniszczeniu. Im włos grubszy i ciemniejszy, tym większa skuteczność zabiegu.

Jak przygotować się do laserowej depilacji?

Przez przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi. Nie należy też korzystać z solarium ani samoopalaczy. Skórę przeznaczoną do depilacji należy dokładnie ogolić i oczyścić przed zabiegiem. Nie wolno używać depilatora, wosku ani pęsety do usuwania włosów przynajmniej miesiąc przed wykonaniem zabiegu.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Przez kilka dni po zabiegu nie należy używać peelingów, ani żadnych kosmetyków, które mogłyby podrażnić skórę. Nie należy jej też narażać na działanie promieni słonecznych. Mydła i żele pod prysznic, które zawierają silne detergenty powinny pójść na jakiś czas w odstawkę. Nie należy też używać kremów i balsamów o ciężkiej konsystencji, ponieważ mogą zatykać pory.

Dodaj komentarz