Depilacja laserowa okolic bikini

Depilacja laserowa okolic bikini

Jedwabiście gładka skóra okolic bikini jest przede wszystkim marzeniem płci pięknej. Każda nowoczesna kobieta wie, że wystające spod kostiumu kąpielowego włoski nie wyglądają zbyt estetycznie. Ze względu na fakt, że skóra okolic intymnych jest bardzo delikatna i wrażliwa, trzeba wybrać taką metodę depilacji, która nie powoduje podrażnień. Jak pozbyć się niechcianego owłosienia i nie narazić skóry na  swędzące krosty oraz zaczerwienienia? Porównajmy zakres i bezpieczeństwo najpopularniejszych metod.

Niemal codziennie powstaje nowy sposób zapewniający bezpieczną depilację tej części ciała. Najchętniej stosowanymi środkami są kremy, żele lub pianki. Jednak zapominamy, że preparaty te chociaż skutecznie rozpuszczają kreatynową strukturę włosów, to niestety podrażniają skórę i powodują zaczerwienienia, a w dodatku brzydko pachną. Powszechnie stosowaną jest również depilacja zwykłą maszynką do golenia. Oczywiście to tania i szybka metoda, ale krótkotrwała i chociaż bezbolesna, to niebezpieczna. Golenie nią miejsc intymnych nie jest zbyt komfortowe. Kiedy próbujemy dokładnie usunąć wszystkie włoski, możemy się zwyczajnie pozacinać, a skóra w tym miejscu goi się bardzo wolno.

Nasze poświęcenie nie zostaje odpowiednio nagrodzone, ponieważ włoski odrastają szybko, stają się ostre i grube. Gabinety kosmetyczne oferują bezpieczną depilację woskiem, ale zabieg jest niestety kosztowny (60-150zł i więcej). Poza tym jest bardzo bolesny i daje zadowolenie tylko na 3-4 tygodnie. Domową alternatywą tej metody są plastry z woskiem. Chociaż efekty tej metody są podobne, to rzadko udaje się usunąć w ten sposób całe owłosienie. Dodatkowo odrastające włoski wrastają się w skórę powodując zapalenie. Niemałą odwagą wykaże się kobieta, która zdecyduje się na depilację miejsc intymnych za pomocą depilatora elektrycznego. Dlaczego? Ponieważ sposób ten wymaga niezwykłej odporności na ból! Ponadto zabieg należy do  bardzo skomplikowanych, a poza tym zgolone włoski odrastają w nierównym tempie i również mają tendencję do wrastania się w skórę.

Depilacja laserowa okolic bikini – innowacyjna metoda

Niestety, żadna z wyżej wymienionych metod nie jest godną polecenia. Niektóre z nich są skuteczne, ale wymagają sporego poświęcenia i nakładu finansowego. Potrzebom nowoczesnych kobiet wyszła naprzeciw medycyna estetyczna, proponując depilację okolic bikini za pomocą lasera.

Ta najnowsza technologia pozwala trwale pozbyć się zbędnego owłosienia. Zabieg epilacji miejsc intymnych trwa mniej więcej od 20 do 40 minut. Długość sesji zależy od jej zakresu. Czynność należy powtórzyć po około miesiącu. Niestety, każdy rodzaj depilacji miejsc okolic bikini jest bolesny. Tak samo jest w przypadku depilacji laserowej. Jednak mimo bólu, depilacja laserowa okolic bikini jest najlepszym i najczęściej polecanym sposobem. Już kilka zabiegów gwarantuje zadowalające rezultaty. Laser sprawi, że na zawsze porzucisz dotychczasowe metody depilacji. Pewnie zastanawiasz się, czy epilacja należy do bezpiecznych sposobów usuwania zbędnego owłosienia? Oczywiście, że tak. Chociaż po zabiegu zaleca się stosowanie maści o właściwościach antybiotyku, ten sposób depilacji wybrało już mnóstwo kobiet. Koszt epilacji okolic bikini jest porównywalny z innymi metodami. Nie ma więc sensu wielokrotnie narażać się na ból, jeśli dosłownie kilka sesji może zapewnić spokój na całe życie.

Dodaj komentarz