Depilacja golarką elektryczną

Depilacja golarką elektryczną

Golenie za pomocą golarki elektrycznej zapewnia bezbolesne usuwanie owłosienia. Ten rodzaj depilacji odbywa się na suchej skórze i polega na przycięciu włosków za pomocą nożyków ukrytych za drobną siatką zabezpieczającą. Pojedyncze włosy wpadają w małe otwory w maszynce i są ucinane blisko ciała. W zależności od kąta wzrostu włosa i rodzaju maszynki, golone okolice są mniej lub bardziej gładkie. Czasem zdarza się, że na skórze znajdują się krótkie włoski, z którymi maszynka nie może sobie poradzić. Mimo to golenie za pomocą golarki ma wiele zalet, zabieg jest przyjemny, bezinwazyjny, bezbolesny i zupełnie czysty.

Efekt golenia jest zbliżony do efektu po zastosowaniu maszynki jednorazowej, depilację należy powtarzać co 24-72 godziny. W odróżnieniu jednak od golenia na mokro, skóra nie jest podrażniona, prawdopodobieństwo wrastania włosów pod skórę i występowania stanów zapalnych mieszków włosowych jest mocno ograniczone. Dzieje się tak dlatego, że nożyki nie tną włosków tak bezpośrednio przy skórze ingerując w jej wierzchnią warstwę, jak to jest w przypadku jednorazowej maszynki. Używając maszynki elektrycznej staraj się dotrzeć do włosa z każdej strony, tak aby zwiększyć szansę przycięcia włosa przez małe nożyki.

Depilowane okolice przed zabiegiem umyj i dokładnie osusz, od 7 do 1 dnia przed, możesz zrobić peeling. Stosuj elektryczną maszynkę na idealnie suchą skórę, wówczas zabieg jest bardzo przyjemny i efektywny, a gładkość skóry jest odczuwalna natychmiast. W celu zmycia ewentualnych zanieczyszczeń naniesionych podczas golenia, przemyj skórę roztworem delikatnego mydła i opłucz letnią wodą. Aby nadać skórze pożądany połysk i nawilżenie, zastosuj lekki balsam nawilżający. Skóra ani przed ani po takim zabiegu nie wymaga szczególnej pielęgnacji i zaraz po nim można odsłonić gładkie części ciała.

Depilacja golarką elektryczną 2

Dbaj o czystość maszynki, regularnie po każdym zabiegu czyszcząc ją z włosów. Czasem możesz zdezynfekować ochronną siateczkę za pomocą płatka kosmetycznego nasączonego spirytusem, tak, aby nie roznosić ewentualnych bakterii po skórze. Upewnij się najpierw, czy Twoja maszynka dopuszcza stosowanie środków dezynfekujących na takiej powłoce, sprawdzając z jakiego materiału jest wykonana. Są także maszynki, które można myć pod bieżącą wodą. Maszynkę po zastosowaniu i oczyszczeniu schowaj w ochronnym futerale, żeby się nie kurzyła.

Dodaj komentarz