Laserowe odmładzanie pochwy

Sfera seksualna odgrywa w życiu każdego człowieka bardzo istotną rolę. Wysoka jakość współżycia z drugą osobą ułatwia codzienne funkcjonowanie nie tylko w życiu osobistym, ale również zawodowym. Dlatego to, co w przeszłości pozostawało tylko w zamysłach ginekologów estetycznych oraz pacjentek, dziś staje się faktem. Metoda laserowego odmładzania pochwy, bo o niej mowa, już jest w zastosowaniu, a stale powiększająca się liczba kobiet zainteresowanych tą metodą potwierdza tezę, że jakość doznań seksualnych we współżyciu, ma istotny wpływ na dalsze prowadzenie życia.

Wykonywanie zabiegów przy pomocy lasera, znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Oprócz tak popularnych nauk, jak urologia czy neurologia, specjaliści z dziedziny ginekologii estetycznej wpadli na pomysł zastosowania lasera w zabiegach, o bardzo wysokim poziomie intymności, zapewniając maksymalny komfort i bezpieczeństwo każdej pacjentce. Do zabiegów tych zalicza się:

  • laserowa plastyka warg sromowych mniejszych
  • laserowe odmładzanie pochwy
  • laserowa plastyka krocza
  • laserowa rekonstrukcja błony dziewiczej

Jedną z najbardziej popularnych metod w ostatnim czasie, spośród wyżej wymienionych, jest laserowe odmładzanie pochwy.
Zabieg ten polega na zwiększeniu elastyczności i wytrzymałości ścian pochwy oraz tkanek, które ją otaczają, przy wykorzystaniu lasera diodowego. Dzięki temu siła mięśni wokół pochwy zwiększa się, co powoduje jej wewnętrzne pomniejszenie i napięcie, polepszając tym samym zewnętrzne walory estetyczne i poprawiając poziom satysfakcji podczas współżycia.

Gojenie się oraz przebieg rekonwalescencji jest bardzo krótki, ze względu na wysoką precyzję i skuteczność lasera. Czas potrzebny do pełnego powrotu w sferze aktywności seksualnej, od momentu ukończenia zabiegu, wynosi 4 – 6 tygodni. Powikłania występujące po wykonaniu zabiegu ograniczają się bliznowacenia, krwawienia lub zakażenia. Należy zaznaczyć jednak, że w ginekologii estetycznej odnotowano bardzo małą ilość powyższych przypadków, co czyni metodę laserowego odmładzania pochwy szczególnie bezpieczną.

Laserowe odmładzanie pochwy przeznaczone jest między innymi dla kobiet, u których wystąpiło nadmierne rozluźnienie tkanek wokół pochwy, zwiększając jej rozmiar i szczególnie osłabiając tkanki podtrzymujące, na skutek nadmiernej pracy fizycznej, traumatycznego porodu lub fizjologicznej utraty elastyczności pochwy wraz z postępującym wiekiem.

Author: Selah

Share This Post On
468 ad