Laserowe Zabiegi - Pierwszy taki portal w polsce

Reklama

Obserwuj nas

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Leczenie grzybicy paznokci

to niewygodna infekcja, która atakuje przestrzeń między paznokciem a skórą. Najbardziej podatny na tę dolegliwość jest duży palec u stopy, jednakże zaniedbanie problemu tylko ułatwia rozprzestrzenianie się grzybicy na pozostałe palce. Często zdarza się, że początek choroby nie zostaje nawet zauważony, gdyż jej objawy pokazują się dopiero w bardziej zaawansowanym stadium.

Infekcje grzybicze wywoływane są najczęściej przez drożdżaki, dermatofity i pleśniowce, a wilgotne i ciepłe otoczenie, jakie powstaje w butach i skarpetkach, sprzyja ich rozwojowi. Czynnikami które dodatkowo przyczyniają się do powstawania grzybicy są zbyt ciasne, obcierające palce buty, zbyt krótkie obcinanie paznokci oraz uszkodzenia paznokci spowodowane uderzeniem.

często nie pojawiają się w jej początkowym stadium, dlatego niekiedy ciężko jest ją w ogóle zauważyć. Symptomy pojawiające się dopiero później, to zmiana koloru paznokcia na żółty lub zielonkawy. Płytka paznokcia staje się grubsza i bardziej krucha, co powoduje pewien dyskomfort. Może dojść to tego, że paznokieć całkiem się skruszy i odejdzie od palca. Infekcja zawsze atakuje paznokcie od ich czubków i rozprzestrzenia się w kierunku  ich podstawy.

Leczenie grzybicy paznokci 2

Funkcją paznokci jest ochrona delikatnej skóry na czubkach palców. Gdy jednak dochodzi do zainfekowania grzybicą, a ta wedrze się pod paznokieć, staje się on jej tarczą, a wtedy trudno ją wyleczyć.  W przypadku zarażenia się tą przykrą dolegliwością, należy skorzystać z porady farmaceuty, lekarza internisty lub ortopedy, który przepisze środki do jej zwalczenia. W takim wypadku zaleca się zastosowanie całej dawki leku przepisanego przez lekarza. To, że objawy grzybicy zanikną, nie znaczy, że jest ona już do końca wyleczona. Pozostawiona w takim stanie może powrócić.

Naprzeciw temu problemowi wychodzi laser. Fotona SP Plus daje najsilniejsze połączenia laserów Nd:YAG i Er:YAG. Zapewnia najszerszy zakres zabiegów jakie tylko może wykonać pojedynczy system laserowy.  Laserowe leczenie grzybicy paznokci polega na naświetlaniu płytki paznokcia oraz tkanek okalających go. Zabieg jest prosty, szybki i nie powoduje żadnych komplikacji. Zapewnia bardzo wysoką skuteczność w leczeniu grzybicy.

Zwykle wymagane jest 5 powtórzeń takiego zabiegu, które należy wykonywać w odstępach 3-4 dniowych.

Jak zapobiegać grzybicy paznokci?

  • należy dokładnie myć i osuszać stopy (szczególnie przestrzenie między palcami);
  • nie należy obcinać paznokci zbyt krótko – najlepiej zachowywać ich naturalny kształt;
  • do obcinania paznokci należy używać cążek do tego przeznaczonych i dbać o to, by zawsze były czyste;
  • konieczne jest noszenie dobrze dopasowanego, przewiewnego obuwia;
  • powinno się stosować dezodoranty przeciwpotne do stóp;
  • jeśli buty nie są przewiewne, należy używać wkładki pochłaniające pot;
  • należy pamiętać o zakładaniu klapków na basenie.

Jak wygląda grzybica paznokci?

Leczenie grzybicy paznokci 3

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 7.2/10 (19 votes cast)
, 7.2 out of 10 based on 19 ratings
Podziel się:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.