Elektroliza

Jednym z wielu sposobów depilacji, którą można wykonać w gabinetach kosmetycznych jest elektroliza. Jest to metoda polegająca na wykorzystaniu prądu stałego, który przepływa przez tkankę pomiędzy dwoma elektrodami. Prąd wprowadzany jest do mieszka włosowego za pomocą cieniutkiej igły. Po wyemitowaniu impulsu, mieszek zostaje zniszczony.  Efekt jest trwały, ale zabieg jest bardzo inwazyjny i niesie ze sobą ryzyko wystąpienia różnych efektów ubocznych.

Zabieg elektrolizy polega na wprowadzeniu cienkiej, jednorazowej igiełki do cebulki włosa, która zostaje zniszczona pod wpływem impulsu elektrycznego. Zniszczenie jednego mieszka zajmuje ok. pół minuty, więc jest to dość czasochłonne. Aby uzyskać trwały efekt depilacji, czasem należy wykonać kilka zabiegów. Ze względu na to, że zabieg jest bardzo inwazyjny, powinien być przeprowadzany tylko i wyłącznie przez specjalistę. W miejscu po usuniętym włosie powstaje strupek, który odpada sam po kilku dniach.

Elektroliza jest bardzo precyzyjnym zabiegiem, co umożliwia usunięcie włosów z dowolnej części ciała. Skóra po zabiegu regeneruje się dość szybko i już po kilku, kilkunastu dniach możemy się cieszyć gładką, pozbawioną owłosienia skórą. Wadą elektrolizy jest to, iż jest ona bolesnym zabiegiem. Po nakłuciu, każdy włos zostaje usunięty pęsetą, nie jest więc polecana osobom o bardzo wrażliwej skórze. Jeśli zabieg zostaje wykonany niewłaściwie, tzn. jeśli igły nie zostaną wsunięte w sam środek mieszka, mogą pojawić się blizny, przebarwienia i podrażnienia mieszków włosowych.

Przeciwwskazania do wykonania elektrolizy to m.in. ciąża, rozrusznik serca i choroby tarczycy.

Po wykonaniu zabiegu, nie należy opalać się przynajmniej przez 2 tygodnie, ponieważ może to powodować powstawanie odbarwień na skórze. W porównaniu z depilacją laserową, elektroliza lepsza jest tylko pod tym względem, że za pomocą tej metody można usunąć nawet jasne włosy.

1 Komentarz:

  1. stefanZ dość szeroko runimoazej obserwacji, a więc nie tylko własnego doświadczenia, ale też rozmf3w i rf3żnych czytanych wypowiedzi wiem, że gusta kobiece w tym zakresie są bardzo zrf3żnicowane. Część pań woli wydepilowaną klatkę, a inne wręcz odwrotnie. O ile mężczyźni generalnie raczej są za depilacją u kobiet (zwłaszcza nf3g), to z co do kobiecych gustf3w reguł nie ma. Czy ja wiem, czy kolegami należy się przejmować? Kobieta ważniejsza niż koledzy. Zresztą, jak klata solidna to śmiać się raczej nie będą. Pozdrawiam.